Jak dbać o krzesła w jadalni?

Jak dbać o krzesła w jadalni?

Zazwyczaj dużo czasu poświęcamy na przemyślenia, jak nasz jadalnia, a także reszta domu ma wyglądać – w jakim stylu będą meble, jakie dodatki dobierzemy. Kiedy już uda nam się zrealizować zamierzenia i mamy jadalnię odpowiadającą naszym oczekiwaniom, przychodzi moment używania i cieszenia się. Jednak w końcu nadejdzie również moment sprzątania. Jak się do tego zabrać, aby nie zniszczyć mebli?

Przede wszystkim należy dokładnie przeczytać zalecenia producenta. Bywa tak, że nasze krzesła jadalniane czy stół możemy jedynie przecierać wilgotną szmatką. Często jest to stosowane w przypadku mebli drewnianych. Producent nie może zagwarantować ich niezmiennego wyglądu po użyciu nieznanych mu substancji czyszczących.

Łatwiej sprawa wygląda z meblami plastikowymi. Im zazwyczaj niestraszne są żadne środki czyszczące czy nawet mocne szorowanie. Zazwyczaj też plamy nie utrzymują się na nich długo.

Najtrudniej pielęgnuje się meble tapicerowane. Trzeba na nie uważać, bo plamy mogą wchłonąć się w materiał i ślad po nieuważnym wieczorze z czerwonym winem może zostać już na zawsze. Krzesła tapicerowane dobrze też raz na jakiś czas odkurzyć, bo w ich zagięciach łatwo mogą się gromadzić okruszki i inne drobne zanieczyszczenia. Jeżeli natomiast chcemy wyczyścić tapicerkę krzesła na mokro, możemy zwrócić się do specjalistycznej firmy, która oceni, czym i jak doczyścić dany materiał. Można również wybrać samemu środki do czyszczenia mebli tapicerowanych, jednak mogą one być mniej skuteczne od profesjonalnych.

Podczas zakupów mebli do któregokolwiek pomieszczenia warto się zastanowić nad kwestią sprzątania i pielęgnacji.

Karola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *