Nowoczesne drewniane stoły do jadalni

Nowoczesne drewniane stoły do jadalni

Stół dla wielu osób stanowi bardzo ważny element życia rodzinnego – przy nim spotykamy się zazwyczaj wszyscy podczas ważnych uroczystości, codziennych posiłków, czy zwyczajnych rozmów przy kawie. Od pokoleń stół pełnił funkcję łączącą rodzinę – „przy wspólnym stole”.

W dawnych czasach stoły jadalniane były wykonywane z drewna. Symbolizowały tym stałość i dobre ugruntowanie wartości rodzinnych. Dziś taki mebel może kojarzyć się zbyt staroświecko. Jednak wciąż drewno jest materiałem chętnie używanym. Jak więc sprawić, aby ten mebel dawał wrażenie ostoi, a jednocześnie był bardziej nowoczesny?

Projektanci ciągle wymyślają nowe modele, eksperymentując z rozmiarami poszczególnych elementów. Ostatnio jednak bardzo popularnym rozwiązaniem jest stół z nieregularnego kawałka drewna – oczywiście odpowiednio wyszlifowanego i polakierowanego, aby można było na nim bezpiecznie postawić talerz z gorącą zupą. Jednak drewniane nogi mogą zostać zastąpione przez metalowe, np. chromowane, i pomalowane na czarno. Połączenie koloru drewna z czernią to ciekawy obecnie trend. Nogi takiego designerskiego stołu mogą być ułożone klasycznie w narożach, ale mogą również się krzyżować, być skośne, lub tworzyć coś na kształt ramy. Możliwości jest bardzo dużo.

Takie ciekawe połączenie blatu, który wygląda, jakby dopiero co był przyniesiony z lasu, z metalowymi nogami, to świetne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, którym chcemy nadać przytulności.

Karola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *