Stoły rzemieślnicze

Stoły rzemieślnicze

Stół od zawsze był ważnym meblem w domu. Jego funkcja nie kończyła się tylko na byciu miejscem spożywania posiłków. Miał on również wyraz symboliczny – zbierał całą rodzinę razem. Obecnie jest to trudniejsze, jednak wciąż chętnie się spotykamy „przy wspólnym stole”. W taki wypadku warto dołożyć starań, aby stół był miejscem odświętnym.

Zrobić to można poprzez wybór stołu ręcznie przygotowanego, a nie seryjnie produkowanego. Moda na tzw. hand made nie ominęła również wystroju wnętrz. Rzemieślnik pracujący nad tym wydawałoby się prostym meblem, dokłada wszelkich starań, aby był on wykonany z najwyższą dokładnością i starannością. Stoły jadalniane muszą spełniać wiele funkcji, a dzięki indywidualnemu podejściu bardziej będą odpowiadać potrzebom klientów.

Klient może wybrać projekt, który będzie mu najbardziej odpowiadał i dopasować rozmiar konkretnie do swojego pomieszczenia – nie musi się ograniczać do standardowych rozmiarów. W dalszym etapie można wybrać rodzaj drewna i sposób jego obróbki – czy ma być bardziej lakierowany, czy minimalnie i ma przypominać naturalne drewno.

Ostatnim elementem jest wybór odpowiednich nóg – mogą być drewniane jak blat, ale mogę być bardziej nowoczesne – metalowe, chromowane. Dzięki temu mebel, który kupujemy, jest unikalny – jedyny i niepowtarzalny, a to na pewno sprawi nam większą przyjemność z użytkowania i spożywania przy nim posiłków. Dzięki takiemu meblowi również całe wnętrze staje się jedyne w swoim rodzaju – dopasowane do konkretnej osoby.

Karola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *